Zjednoczone Emiraty Arabskie 2W1

KRAJ

ZEA

OPIS

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2w1
Dubaj - Abu Zhabi - Ras Al Kaihman

PROGRAM

1 DZIEŃ - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Krakowie-Balicach.. Odprawa bagażowo-biletowa. Bezpośredni wylot z Polski do Dubaju. Około godz. 20.30 przylot (czasu lokalnego). Następnie powitanie grupy przez polskojęzycznego przewodnika. Około godz. 21.30-22.00 transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Tego dnia ze względu na późny przyjazd do hotelu brak obiadokolacji.
 
2 DZIEŃ - Śniadanie, Następne wyjazd na wycieczkę „Zwiedzanie Nowoczesnego Dubaju” (z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie: Wyspa Palmowa Jumeirah (największa sztuczna wyspa na świecie, jedyna w pełni ukończona w Dubaju, uznawana przez niektórych za architektoniczny cud świata) i Hotel Atlantis (ekskluzywny hotel będący ucieleśnieniem marzeń o bajecznym Dubaju zaprojektowany z rozmachem i jedyny w swoim rodzaju), Madinat Souk (popularny wśród turystów i nie tylko, autentyczny arabski targ) i z pewnej odległości zobaczymy Burj al Arab (jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie) – czas na zdjęcia. Wizyta w słynnym centrum handlowym Dubai Mall (największe centrum rozrywkowo-handlowe na świecie z całorocznym krytym stokiem narciarskim) i Akwarium – z zewnątrz. Wjazd na platformę widokową najwyższego budynku świata Burj Khalifa i czas wolny w Dubai Mall. Po południu 15.00-21.00 Fakultatywnie możliwość wzięcia udziału w wycieczce „PUSTYNNE SAFARI ” koszt 70 USD -  przejazd jeepami po pustyni, z kolacją w formie bufetu i napojami (napoje soft gazowane, woda, kawa, herbata) oraz atrakcjami na pustyni (dune bashing, jazda na wielbłądzie, tatuaż z henny, shisha wodna fajka, taniec brzucha, derwisza – tanoura, i sandboarding). DLA OSÓB NIEKORZYSTAJĄCYCH Z WYCIECZKI FAKULTATYWNEJ JEEPAMI  NA PUSTYNIĘ  - możliwość dłuższego czasu wolnego w centrum handlowym Dubai Mall (czas na posiłek we własnym zakresie, powrót do hotelu we własnym zakresie – metrem) .
 
3 DZIEŃ -  Śniadanie w hotelu Następnie wyjazd na „Całodniowe zwiedzanie Abu Zhabi” z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie -  czas na zdjęcia w Parku Ferarri World (park rozrywki z najszybszą kolejką górską świata) i torze F1, targ daktyli (możliwości zakupów), przejazd przez Corniche – promenadę nadbrzeżną w stolicy, zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego Qasr Al Watan (najstarszy kamienny budynek w Abu Dhabi należący do grupy 20 największych zabytków współczesnej kultury i sztuki na świecie), przerwa na krótki posiłek we własnym zakresie, zwiedzanie Meczetu Szejka Zayeda (jeden z największych meczetów na świecie i jeden z najbardziej niesamowitych obiektów religijnych w Abu Dhabi) i powrót do Dubaju. Wieczorem „Rejs w Dubai Marina” łodzią Dhow z kolacją i napojami soft.Widoki podczas rejsu niezapomniane. Po zakończonym rejsie powrót do hotelu i nocleg.
 
4 DZIEŃ -  Śniadanie ,  wykwaterowanie. Następnie wyjazd na „Zwiedzanie Tradycyjnego Dubaju” z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie: przejazd do Bastakiya (spacer po historycznej dzielnicy Bastakiya/Al Fahid), przeprawa wodną taksówką Abra przez Creek (zatoka) oraz wizyta na targu złota i przypraw. Przejazd do Ras Al Khaimah do hotelu Hilton by Hampton, zakwaterowanie, obiad, czas wolny na odpoczynek, korzystanie z formuły All Inclusive,  kolacja i nocleg. Tego dnia rozpoczęcie formuły wyżywienia All Inclusive.
 
5 DZIEŃ -  śniadanie, wypoczynek na plaży oraz korzystanie z formuły wyżywienia All Inclusive. Nocleg.
 
6 DZIEŃ -  śniadanie, wypoczynek na plaży oraz korzystanie z formuły wyżywienia All Inclusive. Nocleg.
 
7 DZIEŃ -  Wykwaterowanie z hotelu – suchy prowiant zamiast śniadania (03.30-04.00). Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski około godz. 07.35. Przylot. Transfer z lotniska. Zakończenie imprezy.

ZAKWATEROWANIE

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE (ZEA) to pustynny kraj położony na północno-wschodnim skrawku Półwyspu Arabskiego, który otaczają wody Zatoki Perskiej i Omańskiej. Jego wizytówką są niewyobrażalne drapacze chmur, sztuczne wyspy w kształcie palm, luksusowe hotele oraz dzielnice niczym z futurystycznych powieści. Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najmłodszych, lecz najszybciej rozwijających się i najbogatszych krajów na świecie. Są synonimem przepychu, luksusu i nowoczesności. To tutaj znajduje się wszystko to co największe i najbardziej niezwykłe.
 
Zakwaterowanie w hotelach 4 * -  łącznie 6 noclegów – 3 noclegi  w Hotelu Premier Inn Dubai Barsha Heights Hotel ****  + 3 noclegi w Hotelu Hampton by Hilton Marjan Island ****  w pokojach 2-osobowych z łazienkami(pokoje 1-osobowe za dopłatą). W pokojach hotelowych zestaw do parzenia kawy/herbaty (czajnik+kawa/herbata) oraz 2 butelki 0.5 l wody na dzień
 
Wyżywienie - 6 śniadań, 1 kolacja na statku podczas rejsu w Dubai  Marinie, FORMUŁA ALL INCLUSIVE od obiadu 4 dnia wycieczki zgodnie z programem
 

UWAGI PRAKTYCZNE

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Dokument tożsamości: paszport ważny min 6 miesięcy od daty powrotu. Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1700 PLN.
Przy wejściu do meczetu   Szejka Zayeda w Abu Zhabi – obowiązują restrykcyjne przepisy dot. ubioru (kobiety-  nieprześwitujące spódnice/spodnie zakrywające kostki  , długi rękaw – przykryte nadgarstki, szczelne nakrycie włosów i głowy. Biały kolor traktowany jest jako prześwitujący. Ubrania nie mogą być obcisłe. Mężczyźni – spodnie za kolana, bluzka nie odkrywająca ramion. Tatuaże i symbole religijne muszą zostać przykryte ubiorem,.
Aktualne przepisy wjazdowe:
https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych
Aktualne przepisy wjazdowej - www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych
 
 

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem – lot bezpośredni -  KRAKÓW-ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE (DUBAI) -KRAKÓW (linie lotnicze Fly Dubai) – bagaż 20 kg  główny rejestrowany + 5 kg podręczny
- transfer lotnisko-hotel-lotnisko
- zakwaterowanie w hotelach 4 * -  łącznie 6 noclegów – 3 noclegi  w Hotelu Premier Inn Dubai Barsha Heights Hotel ****  + 3 noclegi w Hotelu Hampton by Hilton Marjan Island ****  w pokojach 2-osobowych z łazienkami(pokoje 1-osobowe za dopłatą)
 - wyżywienie -  6 śniadań, 1 kolacja na statku podczas rejsu w Dubai  Marinie, FORMUŁA ALL INCLUSIVE od  obiadu 4 dnia wycieczki zgodnie z programem
- W pokojach hotelowych zestaw do parzenia kawy/herbaty (czajnik+kawa/herbata) oraz 2 butelki 0.5 l wody na dzień
- butelka wody codziennie w autokarze podczas transferów
- opiekę profesjonalnego pilota
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID i choroby przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- obowiązkowych kosztów związanych  z realizacją programu (biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego transportu, opłat parkingowych, rejsu łodzią Abra,  lokalnego licencjonowanego przewodnika, opłaty klimatycznej oraz zestawów   słuchawkowych tour guide system) – RAZEM 350 USD/os (kwota ta stanowi integralną część ceny wycieczki, jest obowiązkowa i nie podlega rozliczeniu - obowiązuje również dzieci)
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5 % lub 7 % w przypadku  rozszerzenia o choroby przewlekłe
- fakultatywnej dla chętnych wycieczki jeepami na pustynię wraz z kolacją i występami (koszt 70 USD – zapisy u pilota)

Podobne oferty