Wycieczka Sardynia i Korsyka

KRAJ

WLOCHY

OPIS


Wycieczka Sardynia i Korsyka, włosko - francuskie KLEJNOTY MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

PROGRAM1 DZIEŃ - Spotkanie uczestników z pilotem wycieczki na lotnisku w Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Polski do Alghero.Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku na Sardynii. W zależności od godzin lotu – czas wolny na jednej z plaż w okolicy Alghero , przejazd na PRZYLĄDEK CAPO  CACCIA . Cały obszar należy do Parku Przyrodniczego Porto Conte. Możliwość zejścia schodami w dół w kierunku groty Neptuna  - widoki i zdjęcia niezapomniane. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Alghero, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ - Śniadanie,  wycieczka do urokliwej malowniczej BOSY – w której symbol miasteczka - kolorowe kamieniczki, przyklejone jedna do drugiej, tworzą przepiękną wielokolorową mozaikę. Spacer po miasteczku z pięknym mostem Ponte Vecchio, ruinami Zamku Castello di Serravalle, dzielnicą Sa Costa, powrót do Alghero, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i  zwiedzanie ALGHERO – tzw. perły w koronie Sardynii. To znany nadmorski kurort będący świetnym połączeniem historii, przepięknych plaż, wyśmienitego jedzenia i wina. Oryginalna katalońsko-gotycka architektura Starego Miasta jest pozostałością po czasach, kiedy Sardynia znajdowała się pod rządami Hiszpanów. W programie m.in. XVI-wieczna Katedra Santa Maria, Kościół San Francesco – uznawany za najważniejszą budowlę katalońską całej Sardynii oraz spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami ufortyfikowanego niegdyś miasta. Po południu REJS STATKIEM DO PRZEPIĘKNEJ GROTY NEPTUNA - to największa a zarazem jedna z najpiękniejszych jaskiń Sardynii oraz jedna z największych atrakcji wyspy. Jaskinia zachwyca niesamowitymi formacjami skalnymi (wiekowymi stalaktytami, stalagmitami) i klimatycznymi kolorami. Po powrocie do portu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do CASTELSARDO – niezwykle urokliwego miasteczka w północnej części wyspy, którego malownicze domki zbudowane u podnóży wzgórza z zamkiem i średniowieczną zabudową są jednym z najczęściej wykorzystywanych obrazów do promocji Sardynii. W programie spacer by obejrzeć z zewnątrz: Zamek Castello dei Doria – najważniejszy zabytek Castelsardo, rzymskokatolicka Katedra di Sant’Antonio Abate z XVI w. oraz średniowieczny Kościół Chiesa di Santa Maria delle Grazie z 1300 roku. Następnie przejazd do hotelu w okolicach miejscowości Santa Teresa Gallura, zakwaterowanie, ODPOCZYNEK obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ - śniadanie, obiadokolacja, całodzienny odpoczynek na plaży/basenie, nocleg.

 

5  DZIEŃ - Śniadanie. Całodniowy REJS NA ARCHIPELAG LA MADDALENA połączony z lunchem oraz winem. Archipelag la Maddalena to wyjątkowy archipelag uznany za jeden z dziesięciu najpiękniejszych archipelagów świata -  zlokalizowany na północnym wybrzeżu Sardynii, składający się z 7 głównych wysp, który ze względu na swoje malownicze położenie skradł serce setkom tysięcy turystów. Jest jednym z największych skarbów jakie skrywa Sardynia dlatego też od 1994 roku cały obszar archipelagu objęty został ochroną w postaci Parku Narodowego. W godzinach popołudniowych po dniu pełnym wrażeń - powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ - Śniadanie, obiadokolacja, całodzienny odpoczynek na plaży/basenie, nocleg.

 

7 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd do portu  i REJS  NA FRANCUSKĄ KORSYKĘ DO BONIFACIO – niezwykle urokliwego, średniowiecznego miasteczka przepięknie położonego na klifie otoczonego murem obronnym. W programie m.in.: wjazd kolejką na starówkę, spacer wąskimi uliczkami, Kościół Sainte Marie Majeure z przełomu XII i XIII wieku z dzwonnicą zbudowaną na planie kwadratu, przystań jachtowa, port promowy oraz Schody Króla Aragonii – obowiązkowy punkt każdego turysty gwarantujący niezapomniane widoki. Czas wolny. Rejs powrotny na Sardynię , przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

8  DZIEŃ - Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski. Przylot i zakończenie imprezy

PROGRAM FAKULTATYWNY
 

UWAGI PRAKTYCZNE- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

- Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

- Dokument tożsamości dowód lub paszport

- Dopłata do pokoju 1-osobowego 1100 PLN

- Ceny bagaży obowiązują przy deklaracji wykupienia ich w dniu rezerwacji i wpłacie zaliczki. Dokupienie bagażu w późniejszym terminie będzie wiązało się z wyższą opłatą.

- realizacja podróży z różnych względów technicznych może ulec korekcie -  mianowicie -organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przewoźnika lotniczego (zamiast Rynaiar  - Wizzair), a także zmianę  miasta wylotu/powrotu - zamiast Krakowa Balic – Katowice Pyrzowice

 

 

 

CENA ZAWIERA


- bilet lotniczy Katowice - Alghero - Katowice  w cenie 1 mały bagaż podręczny o wymiarach (40 × 20 × 25 cm) (np. mały plecak, torebka) do umieszczenia pod fotelem

- opłaty lotniskowe i bagażowe

- zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami – łącznie 7 noclegów (2 noclegi w okolicy Alghero, 5 noclegów w okolicy Santa Teresa Gallura)

- wyżywienie 7 śniadania, 7 obiadokolacje

- opiekę profesjonalnego pilota

- wycieczki uwzględnione w programie (bez kosztów związanych z ich realizacją)

- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID-19 i choroby przewlekłe) i NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA

- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA


- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (lokalnego transportu, transferów, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów na La Maddalenę oraz promu na Korsykę , rejsu do Groty Neptuna, lokalnych przewodników, opłat parkingowych, opłaty klimatycznej, zestawów słuchawkowych tour guide itp.) RAZEM ok. 340 EUR/os

- napoi do obiadokolacji

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 30 PLN/os.

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,5 lub 5.5%  w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe

- świadczeń nie wymienionych w ofercie

- bagau podręcznego 10 kg o wymiarach (55 × 40 × 20 cm, maks. 10 kg) z pierwszeństwem wejścia na pokład samolotu (priority) do umieszczenia w schowku nad siedzeniem. Koszt 390 zł/os.
- lub bagażu rejestrowanego 10 kg o wymiarach: 55 x 40 x 20 cm. Koszt 300 zł/os

- lub bagażu rejestrowanego 20 kg o wymiarach: 120 x 120 x 80 cm. Koszt 690 zł/os.

- linie lotnicze Ryanair przy odprawie online dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję miejsc obok siebie – dopłata ok. 60 zł/os. w jedną stronę.

 

Podobne oferty