Wycieczka Na Sycylię 2W1 - Bajeczna Sycylia Zachodnia

KRAJ

WLOCHY

OPIS

Wycieczka na Sycylię 2w1 - BAJECZNA SYCYLIA ZACHODNIA

PROGRAM

1 DZIEŃ -  Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, odprawa bagażowo-biletowa i wylot na Sycylię. Przylot, transfer do hotelu w Palermo w dzielnicy Mondello. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
2 DZIEŃ -  Śniadanie, dzień przeznaczony na relaks i odpoczynek na  słynnej plaży Mondello lub basenie, obiadokolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ -  Śniadanie. Przejazd do MONREALE i zwiedzanie Katedry Normańskiej o przepięknych mozaikowych dekoracjach wnętrza oraz spacer malowniczymi uliczkami miasta. Czas wolny. Następnie wjazd na wzgórze MONTE PELLEGRINO, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Rozalii z 1625 r., wzniesione w miejscu, w którym znajdowała się pustelnia świętej – patronki miasta i, z którego roztacza się przepiękna panorama na Palermo. Przejazd do PALERMO. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. Katedra – pierwotnie gotycka, dziś łącząca różne style architektoniczne, która zachwyci każdego turystę (z zewnątrz robi imponujące wrażenie), Fontanna Pretoria, Plac Quatro Canti oraz Teatro Massimo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ -  Śniadanie, odpoczynek na plaży lub basenie, obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ -  Śniadanie. Przejazd do CEFALU – jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek, położonego urokliwie nad morzem, z majestatyczną skałą fortecą i cudowną Katedrą z 1131 r. oraz starym portem z kolorowymi łódkami rybaków. Czas wolny oraz możliwość plażowania. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ -  Śniadanie, Przejazd do jednej z najbardziej urokliwych miejscowości na Sycylii – ERICE. Miasto tworzą kręte, wybrukowane uliczki, surowe, kamienne budowle, liczne kościoły i tak zwane „vanelle” – bardzo ciasne przejścia. Spacer po starej części miasta, położonego na szczycie wzgórza Monte San Giuliano – 752 m n.p.m. oraz wizyta w Katedrze. Czas wolny. Następnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża – płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd do MARSALI, zwanej Miastem Wina, słynącej na całym świecie z wina likierowego o tej samej nazwie. To tutaj 11 maja 1860 r. Garibaldi rozpoczął proces zjednoczenia Italii. Spacer po malowniczej starówce. Czas wolny. WIZYTA W WINIARNI i poznanie technik produkcji tego wyjątkowego wina oraz degustacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ -  Śniadanie, odpoczynek na plaży lub basenie, obiadokolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ - Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-biletowa i wylot do Polski. Przylot i zakończenie wycieczki.

ZAKWATEROWANIE

SYCYLIA – to największa wyspa Morza Śródziemnego, gorąca wyspa skarbów, różnorodna, bogata w starożytne ruiny i zabytki sztuki arabsko-normańskiej oraz w rajskie plaże z dymiącą majestatyczną Etną w tle. Słoneczna wyspa pachnąca migdałami i pistacjami oszałamia bogatą kulturą i krajobrazem..
 
ZAKWATEROWANIE (wszystkie 7 noclegów w jedynym hotelu)
Hotel Conchiglia d'Oro w Mondello ***
Hotel Conchiglia d'Oro usytuowany jest w Mondello, ok. 1 km/10 minut od piaszczystej plaży Mondello Beach i ok. 400 m od przystanku autobusowego zapewniającego połączenia z centrum Mondello. Oferuje swoim Gościom odkryty basen, tradycyjną restaurację serwującą typowe sycylijskie dania oraz klasycznie urządzone pokoje. Pokoje 2-osobowe z łazienkami (prysznic) wyposażone są w klimatyzacje oraz TV. W pomieszczeniach ogólnodostępnych można bezpłatnie korzystać z Wi-Fi. Do dyspozycji Gości jest: całodobowa recepcja, sala konferencyjna, ogród, winda i taras.

UWAGI PRAKTYCZNE

- dokument tożsamości - aktualny dowód osobisty
- dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczynkowych
- aktualne przepisy wjazdowe - www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy
 
UWAGI
Dopłata do pokoju 1-osobowego - 450 PLN.
Bagaż rejestrowany 20 kg płatny dla chętnych dodatkowo - 500 PLN - deklaracja przy zapisie.

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem na trasie KTW  - TRAPANI/LUB PALERMO-KTW (Ryanair/Wizzair) – 2 sztuki bagażu podręcznego w cenie (priority), wymiary zgodnie z wytycznymi przewoźnika lotniczego, bagaż rejestrowany za dopłatą (400 zł)
- zakwaterowanie w Hotelu Conchiglia d'Oro w Mondello*** – 7 noclegów,  pokoje 2-osobowe z łazienkami (pokój 1-osobowy – za dopłatą 450 zł)
- wyżywienie śniadania i obiadokolacje z wodą i winem
- wycieczki uwzględnione w programie (bez kosztów związanych z ich realizacją)
- opiekę profesjonalnego pilota
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID-19 i choroby  przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (biletów wstępu,  lokalnych przewodników, lokalnego transportu, opłaty klimatycznejm oraz zestawów słuchawkowych tour guide) – kwota uzależniona od finalnejilości osób w grupie -  RAZEM OKOŁO 190 EUR/os.
 
- dla chętnych ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5 % lub 7 % w przypadku rozszerzenia  o choroby przewlekłe
 
- linie lotnicze Ryanair/Wizzair przy odprawie online dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję miejsc obok siebie – dopłata ok. 60 zł/os. w jedną stronę. Bagaż rejestrowany 20 kg – za dopłatą. Chęć gwarancji miejsc obok siebie oraz zakupu bagażu rejestrowanego 20 kg należy zgłosić w biurze przy dokonywaniu wpłaty zaliczki.
- serwisu plażowego (opłata lokalna)

Podobne oferty