Włoskie Wakacje 2w1 Bracciano i Morze Tyreńskie

KRAJ

WLOCHY

OPIS


Włoskie wakacje 2w1 Zwiedzanie + Wypoczynek w malowniczym Bracciano i nad Morzem Tyrreńskim w Ladispoli

PROGRAM1 DZIEŃ - Wyjazd z Polski z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy (Katowice ok. 17.00). Nocny przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

 

2 DZIEŃ - Przyjazd do Bracciano we Włoszech do Hotelu Villa Delle Rose ok. 14.00, zakwaterowanie, czas na odpoczynek na plaży i basenie,  obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ - Śniadanie, plażowanie, odpoczynek nad jeziorem oraz na basenie, obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ - Śniadanie, wycieczka do RZYMU, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie. W programie - Bazylika św. Piotra i Plac św. Piotra, Koloseum i Forum Romanum (z zewnątrz), Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Teatro Massimo, Awentyn z Ogrodami Pomarańczowymi oraz Circo Massimo. Czas wolny w ciągu dnia. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ - Śniadanie, odpoczynek nad jeziorem i na basenie, wcześniejsza obiadokolacja i wyjazd na WIECZORNY SPACER PO PIĘKNIE OŚWIETLONYM RZYMIE – w programie spaceru: Watykan, Zamek św. Anioła, Most św. Anioła, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Campo de' Fiori, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie z Kościołem Trinita dei Monti, czas wolny. W nocy powrót do hotelu i nocleg.

 

6 DZIEŃ - Śniadanie,  wyjazd na CAŁODNIOWE PLAŻOWANIE NAD MORZE TYRREŃSKIE DO LADISPOLI – urokliwego miasteczka, kurortu, z piaszczystą plażą. Po południu powrót do hotelu,  wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

7 DZIEŃ - Śniadanie , wycieczka do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji Papieży położonej nad wulkanicznym Jeziorem Albano. Następnie przejazd na MONTE CASSINO – chwila zadumy na Cmentarzu poległych w Bitwie o Monte Cassino. Wizyta w Izbie Pamięci. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ - Śniadanie i wyjazd na CAŁODNIOWE PLAŻOWANIE NAD MORZE TYRREŃSKIE DO LADISPOLI – urokliwego miasteczka, kurortu, z piaszczystą plażą. Dla osób, które chcą zostać na basenie hotelowym – istnieje oczywiście taka możliwość Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja pożegnalna połączona z włoskim wieczorkiem z muzyką (tańce i zabawa) nocleg.

 

9 DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do PIENZY – zwiedzanie urokliwego toskańskiego miasteczka znanego z pięknych widoków i pysznego sera pecorino. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie, na zakupy itp. Następnie wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

10 DZIEŃ - Powrót na miejsce zbiórki w godzinach okołopołudniowych.

 

ZAKWATEROWANIEBRACCIANO to niewielkie, urokliwe, typowo włoskie miasteczko leżące nad pięknym wulkanicznym jeziorem o tej samej nazwie, w odległości ok. 40 km na północ od Rzymu. Piękny zamek rodu Orsini Odescalchi znajdujący się tutaj i górujący nad miastem stał się największym symbolem miasta i jego wizytówką. Jest miejscem, w którym odbywają się ceremonie ślubu znanych osób – brał na tym zamku ślub m.in. Eros Ramazotti czy Tom Cruise z Katie Holmes. Stanowi plener do wielu filmów. Atmosfera, klimat, widoki – to wszystko powoduje, że pobyt w tym miejscu zostaje w pamięci na zawsze. W miasteczku oraz wzdłuż jeziora na promenadzie znajdują się liczne  kawiarnie, sklepiki, lodziarnie oraz restauracje. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i wakacje.

HOTEL VILLA DELLE ROSE *** www.ilakeitaly.com/en/hotel-villa-delle-rose/ 

Hotel Villa Delle Rose *** jest pięknie położony w pobliżu Starego Miasta Bracciano oraz ok. 300 m od Jeziora Bracciano. Nowocześnie urządzony hotel z rodzinną atmosferą posiada odnowione pokoje z łazienkami oraz wyposażone w TV, klimatyzację, telefon i mini-bar (wymiana ręczników co drugi dzień, pościeli co trzeci dzień).  Do dyspozycji Gości basen z leżakami w ogrodzie (obowiązek czepków basenowych). Pokoje z widokiem na jezioro lub na wzgórze z zamkiem Odescalchi. Hotel znajduje się w odległości ok. 45  km od Rzymu.

 

WYŻYWIENIE - HB + wino do obiadokolacji

 

Śniadanie włoskie wzmocnione (wędlina, ser żółty, warzywa, jajko gotowane, dżem, miód, płatki, kawa, herbata, sok, mleko, pieczywo, masło). Obiadokolacje 3-daniowe (I danie gorące: makaron z sosem lub zupa, II danie gorące: mięso lub ryba z dodatkiem warzyw, deser, woda, chleb, lampka wina). Posiłki bardzo smaczne, domowe.

UWAGI PRAKTYCZNEKolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

Dokument tożsamości  - dowód osobisty lub paszport.

CENA ZAWIERA


- transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- zakwaterowanie w Hotelu Villa Della Rose*** (7 noclegów)
- serwis plażowy na basenie (ilość leżaków ograniczona)
- wyżywienie -7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 obiadokolacji z lampką wina
- włoski wieczór z muzyką z DJ
- opiekę profesjonalnego pilota–rezydenta
- wycieczki uwzględnione w programie (bez kosztów związanych z ich realizacją)
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID i choroby przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA


- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  lokalnych przewodników, opłat parkingowych, check point – opłat wjazdowych do Rzymu, opłaty klimatycznej oraz
  zestawów tour guide) RAZEM OKOŁO 90 EUR/os.
- dla chętnych zwiedzanie Zamku Odescalchi w Bracciano – koszt ok. 15 EUR. Serwis plażowy na plaży w Bracciano
  lub nad morzem w Ladispoli – dodatkowo płatny (opłata lokalna)
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,5 % lub 5,5 % w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy 10zł/os

 

Podobne oferty