Stany Zjednoczone I Toronto

KRAJ

USA

OPIS

STANY ZJEDNOCZONE I KANADA
TORONTO-WODOSPAD NIAGARA- LANCASTER MIASTO AMISZÓW- WASZYNGTON- FILADELFIA- NOWY JORK

PROGRAM

1 DZIEŃ- Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie na lotnisku Chopina,  Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Polski - bezpośredni lot PLL LOT do Toronto w Kanadzie /wylot o godz. 14.10/. Przylot do Toronto o godz. 17.10 (czasu lokalnego), formalności na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.
 
2 DZIEŃ- TORONTO + WODOSPAD NIAGARA
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie TORONTO – jest to największe miasto Kanady leżące nad Jeziorem Ontario, będące  kosmopolityczną metropolią i największym zespołem miejskim Kanady. W programie m.in. -  Air Canada Center – kompleks sportowo-widowiskowy powstały na terenie dawnego składu pocztowego, , Dundas Square oraz Bay Street. Następnie wjazd na CN Tower i możliwość podziwiania przepięknej panoramy miasta (w bezchmurny dzień można dostrzec wodospad Niagara i Stany Zjednoczone po drugiej stronie Jeziora Ontario). Przejazd w kierunku Niagary. Zwiedzanie WODOSPADÓW NIAGARA. Wodospad znajduje się na granicy USA i Kanady na rzece Niagara i rozdzielony jest Wyspą Kozią na dwie części. Umożliwia on przepływ wody z jeziora Erie do położonego 100 m niżej jeziora Ontario. Nie jest on ani największym, ani najszerszym wodospadem, ale niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych, co dostrzec można będzie ze specjalnej platformy widokowej. W tym niesamowitym miejscu zaplanowany jest spacer po Koziej Wyspie oraz zwiedzanie Jaskini Wiatrów (Cave of Winds), w czasie którego będziemy wspinać się po schodach, aby dosłownie dotknąć wodospadu o nazwie Amerykanin. Obowiązkowy  w tym miejscu  jest rejs statkiem wycieczkowym Maid od the Mist pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową (obowiązkowe zdjęcie ze słynną peleryną ). Tak naprawdę żaden opis nie odda prawdziwego uczucia jakie doświadcza się widząc ten cudy natury na własne oczy.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, po odpoczynku Wieczorne ok 22.00 oglądanie wodospadów w kolorowych światłach reflektorów i nocleg.
 
3 DZIEŃ-  LANCASTER – MIASTO AMISZÓW
Śniadanie , wykwaterowanie. Następnie przejazd do LANCASTER – najstarszej założycielskiej osady tzw. Amish County. Miasto zostało założone przez społeczność Amiszów, a wyprawa do ich wiosek będzie miała na celu przybliżenie ich zwyczajów i kultury. Społeczność tych chrześcijan jest częścią wielkiej rodziny Kościoła Chrześcijańskiego, wyznawców Jezusa Chrystusa. Amisze znani są z ortodoksyjnych przekonań i mają niezwykle surowe zwyczaje, które choć w części postaramy się poznać. Nie uznają najnowocześniejszych zdobyczy techniki i to jest najbardziej fascynujące w jaki sposób potrafią żyć wśród technologii XXI wieku. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
4 DZIEŃ- WASZYNGTON + FILADELFIA
Śniadanie,  wykwaterowanie. Przejazd do WASZYNGTONU – stolicy Stanów Zjednoczonych, która mieści najważniejsze ośrodki władzy i placówki dyplomatyczne kraju. Spacer ulicami miasta. W programie m.in. -  z zewnątrz Mauzoleum Abrahama Lincolna, Biały Dom – oficjalna rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych, Kapitol – siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych i jeden z symboli narodowych, Biblioteka Kongresu, Droga w kierunku Filadelfii prowadzić będzie między innymi przez most nad rzeką Potomac. Przerwa na spacer po cmentarzu Arlington – najważniejszej nekropolii USA, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Następnie przejdziemy obok Pentagonu - siedziby Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Jest to największy pod względem kubatury i liczby pomieszczeń budynek biurowy na świecie, nie będący wieżowcem. Następnie przejazd do historycznego miasta FILADELFIA – stolicy stanu Pensylwania, kolebki amerykańskiej demokracji. W programie zwiedzania m.in. -  starówka, dom zamieszkiwany przez Tadeusza Kościuszkę, the Independence Hall – miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości i Konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz Liberty Bell – symbol wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy słynne schody, po których biegał Rockie Balboa w znanym filmie „Rocky”,  dla chętnych zdjęcie przy jego  pomniku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
 
5 – 6 – 7 – 8  TE DNI PRZEZNACZAMY NA   NOWY JORK!!!!!!!!!
5 dnia - Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do NOWEGO JORKU - miasto, które nigdy nie śpi, będące jednym z największych miast w Stanach Zjednoczonych. W trakcie tych dni zobaczymy m.in. Metropolitan Opera, Rockefeller Center – największy i najdroższy prywatny kompleks biurowy na świecie ze Złotym Prometeuszem i gigantycznym lustrem, Katedra św. Patryka, Dolny Manhattan z World Trade Center wraz z Memorial 9/11 – dwie fontanny zlokalizowane w miejscu dawnych fundamentów bliźniaczych wież, których symboliczna pustka upamiętnia ofiary poległe w zamachu 11 września, Fifth Avenue – główna ulica nowojorskiego Manhattanu, słynne drapacze chmur w tym m.in. piękny wieżowiec Chrysler Building czy Trump Tower  , zielone serce NY czyli Central Park,  w pobliżu którego stoi słynny hotel Plaza , w którym kręcono ujęcia do filmu Kevin sam w Nowym Jorku, Dworzec Grand Central,  Times Square – plac w samym sercu Manhatannu-  przez który przewija się codziennie setki tysięcy osób. Liczne sklepy, teatry restauracje są zatłoczone przez ludzi wszelkich narodowości.  Broadway z najsłynniejszymi teatrami, Empire State Building  - wjazd na taras widokowy na 86 piętrze, by zobaczyć oszałamiającą panoramę miasta,   popłyniemy pod  Liberty Island z najsłynniejszym nowojorskim obiektem – Statuą Wolności (bez schodzenia na wyspę – zdjęcia i podziwianie statuy – ze statku) Przespacerujemy się po Wall Street – słynnej dzielnicy finansowej z gmachem giełdy nowojorskiej z jej symbolem „bykiem z Wall Street”, będziemy spacerować  po Dzielnicach Chinatown – zamieszkanej głównie przez mieszkańców Azji, i Little Italy, oraz oczywiście  odwiedzimy Brooklyn ze słynnym Mostem Brooklyn Bridge – jednym z najstarszych wiszących konstrukcji na świecie!! Odwiedzimy również SOHO - elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z charakterystycznymi żeliwnymi schodami, eleganckimi restauracjami oraz galeriami sztuki. W czasie wolnym - Fakultatywnie dla chętnych za dodatkową odpłatnością spektakl w jednym  z teatrów na słynnym Broadwayu lub wizyta w jednym ze spektakularnych muzeów!! w piątym dniu po pierwszej części wrażeń z wizyty w Nowym Jorku - przejazd do hotelu i nocleg. Kolejne noclegi w tym samym hotelu bez przekwaterowywania się.
 
8 DZIEŃ- NOWY JORK Śniadanie,  wykwaterowanie. Ostatni dzień pobytu w Nowym Jorku przeznaczymy na ostatnie zwiedzanie  i SHOPPING W OUTLETACH np. w New Jersey (znaczne przeceny znanych światowych marek) , Wieczorem  Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski – bezpośredni lot z Nowego Jorku do Warszawy o  godz. 22.05.  
9 DZIEŃ- Przylot do Polski o 12.35 (czasu lokalnego). Zakończenie wycieczki.
 

UWAGI PRAKTYCZNE

Aktualne przepisy wjazdowe Stany Zjednoczone- https://www.gov.pl/web/usa/idp
 
WAŻNE – NIEZBĘDNE DOKUMENTY - USA - By wjechać na teren USA, wystarczy uzyskać zezwolenie wydawane za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Wniosek o zezwolenie trzeba złożyć najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą.  Niezbędne będą - paszport z chipem do odczytu komputerowego (tzw. paszport biometryczny), - wypełnienie wniosku na stronie ESTA. Zezwolenie wjazdu w systemie ESTA obecnie kosztuje 21 USD/os i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat. WAŻNA INFORMACJA –DLA CHĘTNYCH -  BIURO PODRÓŻY ALTAMIRA W RAMACH WYKUPIONEJ WYCIECZKI POMAGA W WYROBIENIU DOKUMENTÓW do USA I KANADY - NIEZBĘDNYCH DO PODRÓŻY (BEZ DODATKOWYCH OPŁAT). KOSZT ZA WYROBIENIE ESTY I ETY OPŁACAMY DOPIERO W MOMENCIE JEJ WYRABIANIA (KWOTA DO WYROBIENIA DOKUMENTÓW POBIERANA JEST Z NASZEJ KARTY KREDYTOWEJ). PROCEDURĘ POTRZEBNYCH INFORMACJI NIEZBĘDNYCH DO WYROBIENIA POWYŻSZYCH DOKUMENTÓW - PRZEKAŻEMY W ODDZIELNYM DOKUMENCIE.
 
Kanada- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) oraz potwierdzenia rejestracji w systemie ETA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić ETA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania potwierdzenia ETA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty 21 PLN/os. (7 CAD/os.).
 
Uwagi- kolejność zwiedzania może ulec zmianie, Polskie wtyczki nie pasują do gniazdek w USA (napięcie 120V) , trzeba zaopatrzyć się na lotnisku w tzw adapter. Śniadania w USA – nie mają wiele wspólnego ze śniadaniami, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce czy wielu innych krajach Europy – mianowicie są to śniadania kontynentalne : płatki, mleko, jogurt, owoc typu banan, dżem, miód, tosty, sok.
 
 

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem – lot bezpośredni- WARSZAWA-TORONTO, powrót  NOWY  JORK JFK -WARSZAWA liniami lotniczymi LOT – bagaż rejestrowany 23 kg +  8 kg podręczny (wymiary 55 x 40 x 23 cm) klasa economy (na pokładzie catering posiłek i napoje)
- opłaty lotniskowe i bagażowe
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą) - ŁĄCZNIE 7 NOCLEGÓW – 1 nocleg w Toronto, 1 nocleg nad Wodospadem Niagara, 1 nocleg w okolicy Lancaster lub Waszyngtonu, 1 nocleg  w Filadelfii, 3  noclegi w ok. Nowego Jorku
- wyżywienie- 7 śniadań
- wycieczki  zgodnie z programem / bez kosztów związanych z jego realizacją – patrz WAŻNE INFO  -płatne atrakcje uwzględnione w programie- Wieża CN Tower w Toronto, Rejs pod Niagarę, bilet do Cave of Winds (Niagara),  Biblioteka Kongresu, Wizyta w Kapitolu, Wjazd na Empire State Bulding, Rejs pod Statuę Wolności , Liberty Bell w Liberty Center
- opiekę profesjonalnego pilota – przewodnika (opieka od momentu wylotu z Warszawy)
- ubezpieczenie KL 300 000 EUR (z rozszerzeniem o kwarantannę, COVID i choroby przewlekłe), NNW 100 000 PLN (SIGNAL IDUNA)
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego transportu podczas całego przejazdu, opłaty za przejazd metrem w NY, opłat  parkingowych, zestawów słuchawkowych tour guide system, napiwków dla  kierowcy) – RAZEM  720 USD/os  (kwota ta stanowi integralną część  ceny wycieczki, jest obowiązkowa, nie podlega rozliczeniu i zniżkom, płatna u pilota na lotnisku )
 
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5 % lub 7 % w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe
 
- lunchów czy obiadokolacji (nasz pilot wskaże/pomoże w doborze miejsca posiłku i będzie na to zabezpieczony czas podczas dnia) – duża ilość i różnorodność  miejsc i punktów do skosztowania kuchni nie tylko amerykańskiej ,ale wielu innych kuchni świata wg uznania i upodobań (od tzw sprzedawców ulicznych czyli street foodów, po restauracje typu bufet „ płacisz raz i jesz ile chcesz”, przez restauracje czy bary w słynnych dzielnicach Nowego Jorku jak Chinatown, czy włoskiej Little Italy. Orientacyjny koszt 1  posiłku około 17- 20 USD/os.
 
- kosztu wyrobienia wizy i zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) –
 
- świadczeń/wstępów nie uwzględnionych w programie
- wycieczek fakultatywnych takich jak np. bilet na spektakl na Broadwayu
 - opłat za mini bar, etc
 

Podobne oferty