Słoneczna Malta 5 Dni

KRAJ

MALTA

OPIS

Słoneczna Malta - 5 dni
oszałamiające widoki, ciepłe morze, gorące słońce, liczne zabytki i pyszna kuchnia

PROGRAM

1 Dzień - Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z pilotem wycieczki,  odprawa bagażowo biletowa. Przylot na Maltę. Transfer do hotelu Soreda ****,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
2 Dzień  - Śniadanie, zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po słynnych „Trzech  Miastach” Senglea, Vittoriosa i Cospicua a następie przepłyniemy łódką do Valletty – stolicy Malty -  położonej na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami Grand Harbour i Marsamxett Harbour. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. W programie zwiedzania: Ogrody Barracca, Auberge de Castilla, Co Katedra św. Jana, wraz z kaplicą zawierającą słynne dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Dalej zobaczymy Pałac Wielkiego Mistrza. Spacer ulicami Valetty. Czas wolny. Powrót do hotelu. Odpoczynek  na morzem, relaks i plażowanie / możliwość zorganizowania wyjazdu na Golden Bay /. Obiadokolacja i nocleg.
 
3 Dzień - Śniadanie. Przepłynięcie promem na WYSPĘ GOZO gdzie znajdują się imponujące zbiory obiektów historycznych i kulturalnych. Zobaczymy kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija – najstarsze na świecie wolno stojące budowle datowane na ponad 5500 lat. Sanktuarium MB w TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo. Dalej zobaczymy kościół Dome Church w Xewkija, Dwejra – miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich  (tu znajdowało się słynne Lazurowe Okno, zatopione w morzu ze względów atmosferycznych) Wewnętrzne Morze oraz Skała Fungus. Wizyta w Victorii – „stolicy” wyspy Gozo, wraz z cytadelą. Czas wolny w HLENDI - MOŻLIWOŚĆ KĄPIELI W BAJKOWEJ ZATOCE ZJEDZENIA PYSZNEJ ŚWIEŻEJ RYBKI. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
4 dzień - Śniadanie. wycieczka do MOSTA- wizyta w kościele posiadającym jedną z największych kopuł na świecie, spacer po Ogrodach Botanicznych św. Antoniego, przejazd do MDINY - spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Dalej przejazd przez COSPICUA na południowe wybrzeże wyspy, przepłynięcie łódkami do Lazurowej Groty  - przepięknej atrakcji przyrodniczej, która dostarczy nam nie małej adrenaliny. Woda w Błękitnej Grocie jest przezroczysta i w promieniach słońca mieni się odcieniami błękitu oraz turkusu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
5 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko i wylot do kraju.  Zakończenie wycieczki.

ZAKWATEROWANIE

Hotel Soreda **** w centrum miejscowości QAWRA , w pobliżu bary i restauracje, ok. 1 km od centrum Bugibby, ok. 1 km od Bugibba Water Park, ok. 1 km od Narodowego Akwarium Malty, ok. 3 km od centrum Saint Paul’s Bay, ok. 14 km od centrum Valletty, przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu. Usługi hotelowe -  obiekt  posiada 2 odkryte baseny oraz kryty basen z hydromasażem. Na miejscu znajduje się klub fitness, w którym dostępna jest siłownia oraz saun / płatna /. Pokoje -  są przestronne, klimatyzowane z balkonem, łazienką z suszarką do włosów. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, minibar oraz czajnik. Wyżywienie - śniadanie i obiadokolacja  w formie bufetu. Do obiadokolacji podawana jest woda i wino.  Plaża: Bugibba Perched Beach, publiczna, piaszczysto-kamienista, łagodne zejście do morza, ok. 850 m od hotelu, dojście drogą lokalną, bez serwisu plażowego.

UWAGI PRAKTYCZNE

- Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, program jest ramowy.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
- Dokument uprawniający do podróży - dowód osobisty lub paszport.
- Waluta na Malcie - EURO.
- Dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczykowych.
- Aktualne przepisy wjazdowe - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta
- Realizacja podróży z różnych względów technicznych może ulec korekcie -  mianowicie -organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przewoźnika lotniczego (zamiast Rynaiar  -Wizair), a także zmianę  miasta wylotu/powrotu - zamiast Krakowa Balic – Katowice Pyrzowice
- Linie lotnicze Rynaiar /Wizzair – przy odprawie on line dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję siedzenia obok siebie – dopłata do takiej usługi ok 60 zł/os w jedną stronę – zainteresowanych prosimy  o kontakt z biurem.
 

CENA ZAWIERA

- przelot liniami lotniczymi KATOWICE – MALTA - KATOWICE  (z 2 szt bagażu podręcznego) mały podręczny mieszczący się pod fotelem + podręczna walizka na kółkach maks. 10 kg – zgodnie w wymiarami wyznaczonymi przez przewoźnika lotniczego (bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą dla chętnych)
- 4 noclegi w hotelu Soreda **** w pokojach 2-os. z łazienkami,  klimatyzacją, TV
- wyżywienie -  4 śniadania, 4 obiadokolacje z wodą i winem
- opieka  profesjonalnego pilota
- wycieczki uwzględnione w programie - bez kosztów związanych z jego realizacją
- składki na Turystyczn Fundusz Gwaracyjny i Pomocowy
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o Covid )  NNW 20 000 PLN, bagaż 800 PLN (SIGNAL IDUNA)
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- pozostałych napoi do obiadokolacji
- obowiązkowych kosztów związanych z  realizacją programu – transportu na wycieczki, transferów, lokalnych przewodników, biletów wstępu, łódek,  promu , taksy klimatycznej, systemu tour guide – razem około 160 EUR/os
- dla chętnych ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z COVID-19 i kwarantanna 5%
- dla chętnych ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe 7%
- bagażu rejestrowanego 20 kg – ok. 400 zł (deklaracja przy zapisie)
 
 
 

Podobne oferty