Słoneczna Malta 5 dni

KRAJ

MALTA

OPIS


Słoneczna Malta - 5 dni
oszałamiające widoki, ciepłe morze, gorące słońce, liczne zabytki i pyszna kuchnia

PROGRAM 


1 Dzień - spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z pilotem wycieczki,  odprawa bagażowo biletowa. Przylot na Maltę. Transfer do hotelu ****,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 


2 Dzień - Śniadanie, zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po słynnych „Trzech  Miastach” Senglea, Vittoriosa i Cospicua a następie przepłyniemy łódką do Valletty – stolicy Malty -  położonej na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami Grand Harbour i Marsamxett Harbour. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. W programie zwiedzania: Ogrody Barracca, Auberge de Castilla, Co Katedra św. Jana, wraz z kaplicą zawierającą słynne dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Dalej zobaczymy Pałac Wielkiego Mistrza. Spacer ulicami Valetty. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 


3 Dzień - Śniadanie. Przepłynięcie promem na WYSPĘ GOZO gdzie znajdują się imponujące zbiory obiektów historycznych i kulturalnych. Zobaczymy kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija – najstarsze na świecie wolno stojące budowle datowane na ponad 5500 lat. Sanktuarium MB w TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo. Dalej zobaczymy Dwejra – miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich  (tu znajdowało się słynne Lazurowe Okno, zatopione w morzu ze względów atmosferycznych) Wewnętrzne Morze oraz Skała Fungus. Wizyta w Victorii – „stolicy” wyspy Gozo, wraz z cytadelą. Rejs na wyspę Comino gdzie spędzimy czas wolny na plaży Blue Lagoon. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 


4 dzień - Śniadanie, przejazd do MDINY - spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Następnie udamy się do LAZUROWEJ GROTY  - przepięknej atrakcji przyrodniczej a jednocześnie doznamy nie małe adrenaliny. Woda w Błękitnej Grocie jest przezroczysta i w promieniach słońca mieni się odcieniami błękitu oraz turkusu.  Czas na relaks na basenie lub plażowanie nad morzem - możliwość wyjazdu na najpiękniejsze piaszczyste plaże Malty np. na Błękitną Lagunę na czas wolny i odpoczynek .Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 


5 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko i wylot do kraju.  Zakończenie wycieczki.

ZAKWATEROWANIEHotel Soreda **** w centrum miejscowości QAWRA , w pobliżu bary i restauracje, ok. 1 km od centrum Bugibby, ok. 1 km od Bugibba Water Park, ok. 1 km od Narodowego Akwarium Malty, ok. 3 km od centrum Saint Paul’s Bay, ok. 14 km od centrum Valletty, przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu. Usługi hotelowe -  obiekt  posiada 2 odkryte baseny oraz kryty basen z hydromasażem. Na miejscu znajduje się klub fitness, w którym dostępna jest siłownia oraz saun / płatna /. Pokoje -  są przestronne, klimatyzowane z balkonem, łazienką z suszarką do włosów. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, minibar oraz czajnik. Wyżywienie - śniadanie i obiadokolacja  w formie bufetu. Do obiadokolacji podawana jest woda i wino.  Plaża - Bugibba Perched Beach, publiczna, piaszczysto-kamienista, łagodne zejście do morza, ok. 850 m od hotelu, dojście drogą lokalną, bez serwisu plażowego.

UWAGI PRAKTYCZNE- Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, program jest ramowy.

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

- Dokument uprawniający do podróży - dowód osobisty lub paszport.

- Waluta na Malcie - EURO.

- Dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczykowych.

- Aktualne przepisy wjazdowe - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta

- Realizacja podróży z różnych względów technicznych może ulec korekcie -  mianowicie -organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przewoźnika lotniczego (zamiast Rynaiar  -Wizair), a także zmianę  miasta wylotu/powrotu - zamiast Krakowa Balic – Katowice Pyrzowice

 

 

CENA ZAWIERA


- bilet lotniczy Katowice  – MALTA– Katowice  z 1 małym bagażem podręcznym o wymiarach (40 × 30 × 20 cm) (np. mały plecak, torebka) do umieszczenia pod siedzeniem

- 4 noclegi w hotelu Soreda **** w pokojach 2-os. z łazienkami,  klimatyzacją, TV

- wyżywienie -  4 śniadania, 4 obiadokolacje z wodą i winem

- opieka  profesjonalnego pilota

- wycieczki uwzględnione w programie - bez kosztów związanych z jego realizacją

- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o Covid )  NNW 20 000 PLN, bagaż 800 PLN (SIGNAL IDUNA)

- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA


- świadczeń nie wymienionych w ofercie

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 30 PLN/os.

- pozostałych napoi do obiadokolacji

- obowiązkowych kosztów związanych z  realizacją programu – transportu na wycieczki, transferów, lokalnych przewodników, biletów wstępu, łódek,  promu , taksy klimatycznej, systemu tour guide – razem około 170 EUR/os

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,5 % lub 5,5 % w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe

- bagaż podręczny /walizka na kółkach/ 10 kg o wymiarach (55 × 40 × 23 cm, maks. 10 kg) z pierwszeństwem wejścia na pokład samolotu (priority) do umieszczenia w schowku nad siedzeniem. Koszt 360 zł/os.

- bagaż rejestrowany 10 kg. Koszt 390 zł/os.

- bagaż rejestrowany 20 kg. Koszt 590 zł/os.

Linie lotnicze Ryanair/Wizzair przy odprawie online dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję miejsc obok siebie - dopłata do takiej usługi to koszt ok. 80 zł/os. w jedną stronę– zainteresowanych prosimy  o kontakt z biurem.

Podobne oferty