Samolotowa Wycieczka Do Pięknej Gruzji

KRAJ

GRUZJA

OPIS

Samolotowa wycieczka do pięknej Gruzji
Niesamowita gościnność! Słynne supry i długie toasty! Najlepsze wino i kuchnia! Oszałamiające widoki gór Kaukazu, zabytków i miast!
TBLISI -MCHETA - BATUMI - KUTAISI-GORI - BODBE-SIGNAGI-GREMI-ANANURI-GUDAURI-
KAZBEGI-GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA -ACHALCYCHE-WARDZIA-BORZOMI

PROGRAM

Dzień 1 spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z przedstawicielem biura,  wylot do Gruzji,  przylot do Kutaisi , spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem , przejazd do KUTAISI -  zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Odwiedziny klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, przejazd do  jaskini Prometeusza lub Sataplia.  Kolacja w restauracji, Transfer do hotelu. Zakwaterowanie . Nocleg.
 
Dzień 2  Gori -  Śniadanie. wykwaterowanie, przejazd do GORI - zwiedzanie muzeum Stalina. Muzeum składa się z trzech jednostek: muzeum, budynek i osobisty wagon kolejowy Stalina. , Wycieczka do starożytnej stolicy Gruzji MCCHETY- miasta-muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), w której jest zachowana jedna z głównych chrześcijańskich sanktuariów Hiton Pana, a również miejsce pochówku wielu gruzińskich królów. Zwiedzanie klasztoru Samtawroi i  starożytnej świątyni - klasztoru Dżwari (VI w.), Kolacja w restauracji, Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie  w hotelu, nocleg.
 
Dzień 3 Tblisi- śniadanie, zwiedzanie TBLISI-  Stolica Gruzji jest unikatowa - położona  na kilku górskich wzgórzach. Prawie wszystkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Stare Miasto w dzień i w nocy tętni życiem, a Tbilisi jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym pokojowo współistnieją  kościół prawosławny, katedra katolicka, synagoga i meczet. Spacer po alei Szota Rustaweli  i po Starówce.  KOLACJA Z MUZYKĄ W RESTAURACJI NA MIEŚCIE, Powrót do hotelu,   Nocleg.   
 
Dzień 4  Ananuri – Gudauri – Kazbegi - Śniadanie. wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi. Narciarski kurort Gudauri (2200m.), . Oszałamiająca podróż słynną gruzińską drogą wojenną, wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Obiad w prywatnym domu u prawdziwych gorców. Degustacja przepysznych słynnych chinkali. Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). Przy pięknej pogodzie będziemy mieć okazję zobaczyć fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji - górę Kazbek (5147m.). Powrót do Tbilisi. Nocleg
 
Dzień 5   Bodbe – Signagi – Manawi -Kachetia  Śniadanie. Odwiedziny we wsi Bodbe klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji . Przejazd do "miasta wiecznej miłości" Signagi.  , które znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. W drodze powrotnej wizyta o 16:00 w Domu Wina w Manavi, w regionie Kachetia. W tym uroczym domu doświadczeni specjaliści i gościnni gospodarze zapoznają Państwa z dawnymi tradycjami winiarstwa regionu Kachetii i sztuki kulinarnej. Tutaj też można odwiedzić galerię sztuki i zapoznać się z pracami słynnego krajowego rzemieślnika ludowego z Gruzji - oryginalnego mistrza rzeźbienia w drewnie. Czeka na was cudowne pół dnia spędzone w gruzińskim domu. Degustacja czaczy i 3 rodzajów tradycyjnych gruzińskich win z kwewri- dzbanów, zakopanych w ziemi jeszcze przez naszych przodków. Wspólne pieczenie chleba – „puri” według tradycyjnej gruzińskiej tradycji w tonie. Własnoręcznie robiony szaszłyk według gruzińskiej receptury - mcwadi na winorośli. Obiadokolacja z winem i czaczą. Powrót do Tbilisi. Nocleg.
 
Dzień 6 -  Wardzia -Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie jaskiniowego klasztornego kompleksu Wardzii (XII-XIII w.) - dziewiętnaście warstw skalnego miasta. Na ponad 900 m wzdłuż lewego brzegu rzeki Kura w stromej ścianie gór wyrzeźbiono około 600 pomieszczeń-kościołów, kaplic,  łazienek, skarbców, bibliotek. Uratowane zostały tajemne szlaki, pozostałości kanalizacji i systemu nawadniania. Wardzia – pomnik epoki Złotego Wieku.  Obiad w gospodarstwie hodowli pstrąga - pstrąg na rożnie. Zakwaterowanie w hotelu w Acałcyche. Nocleg.
 
Dzień 7  Acałcyche - Borżomi – Batumi Śniadanie, wykwaterowanie,  zwiedzanie odrestaurowanej  twierdzy Achałcyche. W tym kompleksie, razem z cerkwią prawosławną św. Mariny, usytuowano meczet, katolicki kościół i klasztor sióstr benedyktynek, synagoga i ormiański kościół. Przejazd do Borżomi. Degustujemy słynną na całym świecie źródlaną wodę mineralną Borżomi, przejazd do Batumi zakwaterowanie w hotelu w Batumi- spacer po mieście nocą, kolacja pożegnalna z winem w restauracji na mieście, nocleg.
 
Dzień  8  Batumi – Kutaisi Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Batumi – "Gruziński Singapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji -  Batumska Pjacca, z ruchomą rzeźba Miłości.. Zwiedzanie Batumi: fontanny taneczne(laser show); Plac Agronautów z posągiem Medei.  Przejazd na lotnisko w  Kutaisi , pożegnanie z lokalnym przewodnikiem, Wylot do Polski, przylot do Krakowa Balic , zakończenie wycieczki
 
 
 

UWAGI PRAKTYCZNE

Dokument tożsamości - dowód lub paszport ważny minimum 6 miesięcy.
- linie lotnicze Wizzair – przy odprawie on line dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję siedzenia obok siebie – dopłata do takiej usługi ok 60 zł/os w jedną stronę – zainteresowanych prosimy   o kontakt z biurem.
 
Zgodnie z zaleceniami MSZ - oprócz dowodu warto zabrać paszport ze sobą, ze względu, iż wiele lokalnych urzędów/punktów honoruje tylko paszport jako dokument tożsamości.
 
Przepisy i dokumenty – ze względu na Covid 19 – bieżące informacje https://www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy Katowice Pyrzowice – Kutaisi – Kraków Balice WIZZ PRIORITY – 2 sztuki bagażu podręcznego  w tym 10 kg – w cenie +  pierwszeństwo wejścia na pokład), bagaż 20 kg dla chętnych za dopłatą 450 PLN)
- Zakwaterowanie w hotelach 3* zgodnie z programem  - 1 nocleg w Kutaisi, 4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Acałcyche, 1 nocleg w Batumi, standardowe pokoje 2-osobowe (dopłata do pokoju 1-osobowego 140 USD)
- 7 śniadań , 3 obiady, 1 obiadokolacja, 3 kolacje, w tym uroczystą powitalną i pożegnalną
- degustację wina i czaczy
- opiekę na miejscu lokalnego przewodnika w języku polskim (przelot bez pilota)
- transfery i lokalny transport zgodnie z realizacją programu
- ubezpieczenie KL 25000 EUR (z rozszerzeniem o Covid) , NNW 20000 PLN,  bagaż (SIGNAL IDUNA)
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwaracyjny i Pomocowy
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu – 300 USD (płatne na miejscu u przewodnika, nie podlega rozliczeniu, stanowi integralną część ceny),
- zwyczajowych napiwków dla obsługi (około 10 USD/os),
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (5 % wartości wycieczki), przy rozszerzeniu o choroby przewlekłe ( 7 %)
- bagaż główny rejestrowany 20 kg, możliwość dokupienia takiego bagażu przy rezerwacji w cenie 450 zł/os./2 strony. Bagaż rejestrowany – może być zakupiony jeden na 2 osoby.

Podobne oferty