Pod Błękitnym Niebem Toskanii- Toskania 2W1

KRAJ

WLOCHY

OPIS

POD BŁĘKITNYM NIEBEM TOSKANII, WŁOSKIE WAKACJE 2W1
LUKA- PIZA- SIENA-SAN GIMIGNANO- MONTECATINI TERME -FLORENCJA- WYPOCZYNEK NAD MORZEM TYRREŃSKIM W VIAREGGIO

PROGRAM

1 DZIEŃ- Wyjazd z Polski w godzinach południowych - Katowice ok godz. 18:00. Nocny przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.
 
2 DZIEŃ- Przyjazd do Włoch do hotelu po godzinie 14:00, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży, obiadokolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ- Śniadanie. W godzinach południowych wjazd kolejką do zabytkowej części miasta – Montecatini Alto, położonej na półce skalnej, z której rozpościera się niesamowity widok na północną Toskanię. Spacer po miasteczku i czas wolny. Następnie przejazd do pobliskiej winnicy na poznanie technik produkcji toskańskiego wina. Degustacja miejscowych specjałów połączona z obiadokolacją oraz z muzyką na żywo. W godzinach nocnych powrót do hotelu i nocleg.
 
4 DZIEŃ- Śniadanie. Przejazd do kurortu VIAREGGIO – czas na plażowanie i kąpiele w Morzu Tyrreńskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ- Śniadanie. Przejazd do otoczonej renesansowymi murami LUKKI. W programie zwiedzania: Katedra di San Martino, Kościół San Michele in Foro oraz pozostałości po dawnym amfiteatrze, które dzisiaj są urokliwym placem otoczonym domami. Czas wolny. Następnie przejazd do PIZY. Zwiedzanie słynnego Piazza del Duomo, nazywanego Placem Cudów, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tutaj: Krzywa Wieża, katedra, baptysterium i cmentarz. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ- Śniadanie. Przejazd do SIENY, której zabytkowe centrum wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta na Piazza del Campo oraz zwiedzanie słynnej gotyckiej katedry z charakterystyczną dzwonnicą w biało-czarne pasy. Czas wolny. Następnie przejazd do SAN GIMIGNANO, nazywanego średniowiecznym Manhattanem. Spacer i wizyta na Piazza del Duomo – placu otoczonym wysokimi romańskimi wieżami, z których słynie to miasteczko. Przejazd na degustację miejscowych specjałów z przepięknym widokiem na San Gimignano. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ- Śniadanie. Przejazd do kurortu VIAREGGIO – czas na plażowanie i kąpiele w Morzu Tyrreńskim.  Osoby, które wolą pozostać na hotelowym basenie oczywiście mają taką możliwość. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ- Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Wizyta na Piazza del Duomo, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki: baptysterium z "rajskimi drzwiami" oraz Katedra Santa Maria del Fiore (z zewnątrz) z kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Spacer po zabytkowym centrum przez Piazza della Signoria z Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – najbardziej charakterystycznego mostu Florencji. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.
 
9 DZIEŃ- Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach porannych.
 
 

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie /wszystkie noclegi w tym samym hotelu/
HOTEL BIONDI**** https://montecatinihotelbiondi.it/en/
Hotel Biondi **** pięknie  położony w uzdrowiskowej miejscowości Montecatini Terme, w spokojnej, zielonej okolicy blisko rozległego parku i term. Bliska odległość dzieli go również od centrum kurortu z wieloma restauracjami, barami czy butikami (również znanych światowych marek).
 
Pokoje - duże, przestronne,  funkcjonalnie urządzone pokoje 2,3,4 os - z łazienkami  - wyposażone w klimatyzację oraz lodówki. Ręczniki w pokojach – do użytku wewnętrznego. Na basen czy plażę należy mieć własny ręcznik.
 
Do dyspozycji gości- recepcja z przestronnym lobby, drink bar, zadaszony basen z odkrytą częścią z leżakami oraz częścią wypoczynkową, restauracja. Jest to idealne miejsce na włoskie wakacje łączące w sobie zwiedzanie toskańskich perełek wraz z błogim wypoczynkiem w przepięknej Toskanii.
 
Wyżywienie- śniadania w formie bufetu (śniadanie kontynentalne wzmocnione, obiadokolacje serwowane do stolika + bufet sałatkowy + lampka wina i woda).
 
 

UWAGI PRAKTYCZNE

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
Dokument tożsamości  - dowód osobisty lub paszport.
Aktualne przepisy wjazdowe -  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

CENA ZAWIERA

- transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- zakwaterowanie w Hotelu Biondi **** w pokojach 2-osobowych z
  łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 450 PLN ) – 6 noclegów
- wyżywienie- 6 śniadań i 5 obiadokolacji z wodą i lampką wina (w dniu degustacji miejscowych specjałów w winiarni  -  brak obiadokolacji w hotelu)
- opiekę profesjonalnego pilota–rezydenta
- wycieczki uwzględnione w programie (bez kosztów związanych z ich realizacją)
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID i choroby przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- obowiązkowĄ składkĘ na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł i Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- obowiązkowych kosztów związanych  z realizacją programu (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kolacji i degustacji
  w toskańskiej winnicy, degustacji w San Gimignano, lokalnych przewodników, opłat parkingowych,
  check point – opłat wjazdowych, opłaty klimatycznej oraz zestawów tour guide) RAZEM OKOŁO 145 EUR/os.
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5% lub 7% w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe.
- serwisu plażowego nad morzem – opłata lokalna.

Podobne oferty