Apulia -Włochy Południowe - Z Wizytą W Wiosce Trulli

KRAJ

WLOCHY

OPIS

Apulia -Włochy Południowe - z wizytą w wiosce Trulli
BARI - POLIGNANO A MARE - LOCOROTONDO - ALBEROBELLO - MATERA

PROGRAM

APULIA to region znajdujący się w południowo-wschodniej części Włoch w obrębie słynnego obcasa, który wyróżnia się przede wszystkim malowniczymi krajobrazami oraz urokliwymi miasteczkami. Apulia słynie z najpiękniejszych plaż we Włoszech otoczonych wysokimi białymi klifami, które wpadają wprost do lazurowego morza. Ta kraina morza, wzgórz, niekończących się równin, domków trulli i makaronu orecchiette przyciąga co roku rzesze turystów.
 
1 DZIEŃ - Spotkanie uczestników wyjazdu na lotnisku z pilotem wycieczki. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Polski do Bari we Włoszech. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek po podróży  (w zależności od godzin przelotu), obiadokolacja i nocleg.
 
2 DZIEŃ -  Śniadanie. Zwiedzanie centrum BARI, stolicy regionu Apulia, przepięknego miasta tętniącego życiem, charakteryzującego się świetną kuchnią, wspaniałą starówką i znakomitą pogodą niemal przez cały rok. W programie zwiedzania m.in.: Bazylika San Nicola – jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech, gdzie pochowana jest Królowa Polski Bona Sforza oraz Katedra San Sabino. Spacer po Starym Mieście pełnym wąskich uliczek i zabytków. Przejście przez Piazza del Ferrarese i Piazza Mercantile, na których koncentruje się codzienne życie mieszkańców oraz Zamek Svevo di Bari – imponująca twierdza będąca symbolem miasta, pochodząca z XII wieku.. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd do POLIGNANO A MARE, nadmorskiego kurortu znajdującego się na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Można tu odpocząć od gwaru i zgiełku na kameralnych plażach ukrytych wśród skał. Czas wolny. Następnie przejazd do urokliwego miasteczka LOCOROTONDO, uznawanego za perełkę tej części Italii, wpisanego na listę najpiękniejszych miasteczek we Włoszech, będącego tzw. „wisienką na torcie Apulii” urzekającą białymi domkami ozdobionymi kolorową ceramiką, jak i roślinnością otaczającą labirynt stworzony z uliczek. Na tych terenach wyrabia się znane wino, które nosi nazwę miejscowości. Spacer po najciekawszych miejscach miasteczka. Czas wolny. Przejazd do ALBEROBELLO i zwiedzanie dzielnicy "trulli", bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach zbudowanych na planie koła, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami z kolorowymi kwiatami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd do MATERY i wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale, gdzie nakręcono sceny do filmu M. Gibsona „Pasja”. Czas wolny. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek lub plażowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ - Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy.

UWAGI PRAKTYCZNE

- Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, program jest ramowy.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
- Dokument uprawniający do podróży - dowód osobisty lub paszport.
- Dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczykowych.
- Realizacja podróży z różnych względów technicznych może ulec korekcie -  mianowicie -organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przewoźnika lotniczego (zamiast Rynaiar  -Wizair), a także zmianę  miasta wylotu/powrotu - zamiast Katowice Pyrzowice -Kraków Balic
- Linie lotnicze Rynaiar /Wizzair – przy odprawie on line dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję siedzenia obok siebie – dopłata do takiej usługi ok 60 zł/os w jedną stronę – zainteresowanych prosimy  o kontakt z biurem.
 

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem z Katowic do Bari we Włoszech (Ryanair/Wizzair) – 2 sztuki bagażu podręcznego w cenie (priority)  - wymiary zgodnie z wytycznymi przewoźnika lotniczego – bagaż rejestrowany za dopłatą
- zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami  (pokoje 1-osobowe za dopłatą) – 4 noclegi w tym samym hotelu bez przekwaterowywania
- wyżywienie 4 śniadania kontynentalne i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
- opiekę profesjonalnego pilota
- wycieczki uwzględnione w programie (bez kosztów związanych z ich realizacją)
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID i choroby przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwaracyjny i Pomocowy
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

- obowiązkowych kosztów związanych  z realizacją programu (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, lokalnego transportu, opłat parkingowych, check point – opłat wjazdowych, opłaty klimatycznej oraz zestawów słuchawkowych  tour guide) – kwota uzależniona od finalnej ilości osób w grupie -  RAZEM OKOŁO 150 EUR/os.
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5 % lub 7 % w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe
- linie lotnicze Ryanair/Wizzair przy odprawie online dobierają miejsca w samolocie losowo. Dla osób chcących mieć gwarancję miejsc obok siebie – dopłata ok. 60 zł/os. w jedną stronę. Bagaż rejestrowany 20 kg – za dopłatą. Chęć gwarancji miejsc obok siebie oraz zakupu bagażu rejestrowanego 20 kg należy zgłosić w biurze przy dokonywaniu wpłaty zaliczki.

Podobne oferty