Andaluzja w rytmie flamenco + Gibraltar - 7 noclegów

KRAJ

HISZPANIA

OPIS


Andaluzja w rytmie flamenco + Gibraltar - 7 noclegów

PROGRAM1 DZIEŃ - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku  w Pyrzowicach,  odprawa bagażowo-biletowa i wylot do Hiszpanii. Przylot do Malagi. Następnie transfer do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja, czas na odpoczynek i nocleg.

 

2 DZIEŃ - Śniadanie,  wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU – małego brytyjskiego terytorium zamorskiego. Wjazd busikami na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć zamieszkujące rezerwat magoty, czyli jedyne wolno żyjące małpy na terenie Europy,  Postój na Europa Point, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający katastrofę na Gibraltarze, w której zginął m.in. gen. Władysław Sikorski. Z Europa Point przy dobrej pogodzie można zobaczyć brzeg Afryki i zarys gór Atlas.  Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Jaskini św. Michała-  położonej na wysokości ok. 300 m n.p.m. Jest uważana za jedną z najpiękniejszych grot w Europie i obecnie jest wykorzystywana jako sala koncertowa. Następnie przejazd do KADYKSU, uważanego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami, port, park genueński, Plac Hiszpański, starówka pełna wąskich uliczek, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ -  Śniadanie, wykwaterowanie.  Następnie przejazd do SEWILLI – stolicy Andaluzji, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla to największe miasto hiszpańskiego południa i jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół miejski wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzania m.in.: Katedra Santa María de la Sede – największa gotycka katedra w świecie chrześcijańskim, Torre de Oro – wieża obronna w stylu mauretańskim położona nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir, Plac Hiszpański oraz Dzielnica Żydowska Santa Cruz. Czas wolny . Następnie zwiedzimy jedyny na terenie Europy zamek zbudowany w średniowieczu, który do dziś używany jest przez hiszpańską rodzinę królewską – Reales Alcázares). przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ - Śniadanie,  wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY – miasta, które ukształtowały trzy wielkie kultury, tj. judaizm, chrześcijaństwo i islam. Zwiedzanie – w programie m.in.: Mezquita – katedra-meczet będący symbolem miasta, który za panowania kalifów z dynastii Umajjadów ustępował pozycją jedynie Mekce, a po przejęciu Andaluzji przez Hiszpanów został przekształcony w chrześcijańską katedrę. Spacer po rzymskim moście na Gwadalkiwirze, a następnie zwiedzanie synagogi i dzielnicy żydowskiej wraz ze słynną uliczką Callejón de las Flores. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ -  Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY – położonej u podnóża pasma górskiego Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. W tym wspaniałym miejscu zachowało się najwięcej zabytków z czasów muzułmańskich i stąd jego mauretański urok. Wizyta w najcenniejszym klejnocie nie tylko Grenady, ale również całej Andaluzji, czyli Alhambrze – kompleksie pałacowo-ogrodowym z XIV wieku wybudowanym przez mauretańską dynastię Nasrydów. Wejście na najsłynniejszy punkt widokowy jakim jest Mirador de San Nicolas. Spacer po dzielnicy arabskiej El Albaicín. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ - Śniadanie , wykwaterowanie. Przejazd do RONDY – miasta położonego na dwóch masywach skalnych, które czynią go jedynym w swoim rodzaju. Głęboki na 180 i szeroki na 90 metrów wąwóz nad rzeką Guadalevin dzieli miasto na dwie części – od południa na wcześniejszą arabską starówkę „Ciudad”, a od północy na założoną przez chrześcijan dzielnicę „Mercadillo”. Zwiedzanie Plaza de Toros – areny walk byków, a także starej części miasta.  Przejazd do MALAGI – jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego i stolicy Wybrzeża Słońca. W programie zwiedzania m.in.: olbrzymia arabska forteca Alcazaba – siedziba mauretańskich władców z IX w, z dobrze zachowanymi sztukateriami, eleganckimi patiami i pięknymi bujnymi ogrodami, oraz XIV-wieczny Zamek Gibralfaro – którego fortyfikacje pochodzą z XIII w. Z linii potrójnych murów obronnych rozpościera się wspaniały widok na miasto, port i arenę walki byków. Spacer eleganckimi uliczkami z tradycyjnymi barami tapas i kawiarniami do XVI-wiecznej katedry – jednego z ważniejszych obiektów sakralnych okresu renesansu w Andaluzji. Czas wolny. Możliwość wizyty w domu i muzeum Picassa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

7 DZIEŃ -  Śniadanie. CZAS NA RELAKS I ODPOCZYNEK NAD MORZEM . Obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ -  Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa i wylot do Polski. Przylot do Katowic Transfer na miejsce zbiórki.

ZAKWATEROWANIEANDALUZJA – gorące południe malowniczej Hiszpanii -  jeden z najpiękniejszych regionów tej części Europy. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi, historii oraz kulturze ma niezwykle wiele do zaoferowania odwiedzającym. Słynie z przepięknych zabytków, tańca flamenco, uprawy oliwek, bawełny, cytrusów oraz palm daktylowych. To miejsce, które tętni życiem przez cały rok.  GIBRALTAR -  to niewielkie, brytyjskie terytorium zamorskie położone na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u ujścia Morza Śródziemnego do Oceanu Atlantyckiego będące jednym z najgęściej zaludnionych obszarów świata. To niesamowite miejsce łączące elegancki styl i wysoką kulturę brytyjską z niesamowitą otwartością i gościnnością.

UWAGI PRAKTYCZNE- Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, program jest ramowy.

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

- Dokument uprawniający do podróży - dowód osobisty lub paszport.

- Dni wylotu/przylotu nie należy traktować jako dni wypoczykowych.

- Realizacja podróży z różnych względów technicznych może ulec korekcie -  mianowicie -organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przewoźnika lotniczego (zamiast Rynaiar  -Wizair), a także zmianę  miasta wylotu/powrotu - zamiast Krakowa Balic – Katowice Pyrzowice

 

 

CENA ZAWIERA


- przelot liniami lotniczymi KATOWICE – MALAGA - w cenie 1 mały bagaż podręczny o wymiarach (40 × 30 × 20 cm) (np. mały plecak, torebka) do umieszczenia pod siedzeniem.
- opłaty lotniskowe, opłaty bagażowe
- zakwaterowanie w hotelach *** według programu w pokojach                 
  2-osobowych z łazienkami – łącznie 7 noclegów (pokoje 1 os z dopłatą)
- wyżywienie- HB śniadania i obiadokolacje – z wodą i winem
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID i choroby przewlekłe), NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA


- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (lokalnego transportu, transferów, lokalnych przewodników, biletów wstępu do  zwiedzanych obiektów, opłat parkingowych, opłaty klimatycznej,   zestawów słuchawkowych tour guide itd.) RAZEM ok.320 EUR/os. – płatne na miejscu u pilota

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % lub 5,5 % (w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe)

- linie lotnicze WizzAir przy odprawie online dobierają miejsca w samolocie losowo. Gwarancja miejsc obok siebie – za dopłatą.

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (30 zł)

- dodatkowego bagażu: bagaż podręczny /walizka na kółkach/ 10 kg o wymiarach (55 × 40 × 23 cm, maks. 10 kg) z pierwszeństwem wejścia na pokład samolotu (priority) do umieszczenia w schowku nad siedzeniem. Koszt 390 zł/os.
- bagaż rejestrowany 10 kg. Koszt 590 zł/os.- bagaż rejestrowany 20 kg. Koszt 890 zł/os.

Podobne oferty